HAKKIMIZDA

Saran Holding'in geniş vizyonunun bir parçası olan Saran Digital Studios (SDS), 2000 yılından bu yana, yurt içi ve yurt dışındaki birçok kuruluşa lokalizasyon hizmeti vermektedir.

Avrupa dublaj standartlarına uygun nitelikte sinema filmi, belgesel, çizgi film, dizi ve tanıtım seslendirmeleri yapan SDS, 300'e yakın profesyonel sanatçı kadrosuyla, sektörde kaliteli ve nitelikli işlerle ön sırada yer almaktadır. Geniş çevirmen kadrosuyla, birçok dilde profesyonel çeviri hizmeti de veren SDS, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda dublaj ve alt yazı çevirilerini her türlü sisteme uygun formatlarda hazırlamaktadır.

Ulusal ve uluslararası düzeyde yayın yapan birçok televizyon kanalına, video dağıtıcılarına, her türlü Pay Tv (Pay Television) ve VOD (Video On Demand) platformlarına hizmet veren şirketimiz, sektörün gerektirdiği yenilikleri takip ederek, müşteri ve hizmet yelpazesini günden güne geliştirmektedir.

Website development

Önceliklerimiz

‘Zamanlama Ve Kalite’ Saran Dijital, özellikle Türk dublaj sektöründe, kısıtlı zamanda yüksek kalitede ürün teslimi konusunda kendini kanıtlamıştır. Alınan dublaj materyalleri, ortalama 5 - 7 gün içinde, içeriğe en uygun şekilde ve en iyi kalitede; çeviri, kayıt, edit ve mix aşamalarından geçirilerek teslim edilebilir. Yüksek hacimler bizim için iyi programlama demektir.

Сontextual advertising

Standartlarımız

Saran Dijital, standartını kalite ile özdeşleştirmiştir. Bu kaliteyi daha ilk görüşme aşamasında taahhüt eder, daimi olarak korumakla ve sürdürmekle yükümlüdür. Henüz başlangıçta, bazı ana maddeler üzerinde anlaşmayı ve işlerin sürekliliğinde, sağlamlaştırmayı amaçlamaktadır. Taahhüdümüz; istikrardır.


Website promotion

Çevirinin Önemi

Çeviri kalite standartlarımızda, bilgi ve deneyim esastır. Bilimsel çeviriler için, akademik düzeyde bilgili; teknik çeviriler için de alanında uzman kişilerle çalışmayı tercih etmekteyiz. Her alanda aktif çalışan ve etkin bilgi sahibi editörlerimiz, farklı açılardan, detaylı değerlendirmeyle, çevirilerin uygunluğunu ve yeterliliğini ayrıca denetlemektedir.

Support sites

Farkımız

FARKIMIZ; Türkiye’nin her yerine, Türkçe dublaj hizmeti vermenin yanı sıra, partner dublaj stüdyolarımız ile, Orta Doğu, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne uzanan geniş bağlantı ağımız sayesinde, İngilizce dahil bir çok dilde dublaj ve altyazı hizmetimiz bulunmaktadır. Biz global ve büyük bir ekibiz.


HİZMETLER

Dublaj

Dublaj

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden şirketimizde, dünyada profesyonellerin tercih ettiği Pro Tools sistemi kullanılmaktadır. Sistem; dublaj, ses eşleme, stereo ve 5.1 mix işlemlerinin yüksek standartlarda gerçekleştirilmesini sağlamaktadır

Lip Synch
Çevirisi tamamlanıp, adaptasyonu yapılan metin, ekranda görünen konuşmacının dudak hareketleriyle tamamen senkron olarak hazırlanır, senkron olarak kaydedilir, miksaj işlemini takiben yayına hazır olarak teslim edilir.

VO
Çoğu zaman ekranda görünmeyen bir anlatıcının sesi veya ekranda konuşan kişinin orijinal konuşmasının üzerinde duyulan ses voice over olarak hazırlanır. Belgesel dublajlarında tercih edilir.

Altyazı

Altyazı

Ulusal ve uluslararası düzeyde yayın yapan birçok televizyon kanalına, film ve DVD şirketlerine, SVOD’da dünya devlerine, dijital platformlara hizmet veren şirketimiz, şimdiye kadar yüzlerce içeriğe başarıyla imza atmıştır. Geniş çevirmen kadrosuyla birçok dilde profesyonel çeviri hizmeti veren SDS, ihtiyaçlarınız doğrultusunda dublaj ve alt yazı çevirilerini sisteminize uygun formatlarda hazırlamaktadır.

Montaj

Medya Servisleri

SDS olarak lokalizasyon hizmetlerimize ek, anahtar teslim ek teknik hizmetler de sunuyoruz. Ana görüntü için versiyonlama, formatlama, ses eşleme, dönüştürme ve istenilen özelliklerde son çıkış full teknik servisimizin bir parçasıdır.Ayrıca her türlü encoding, transcoding ve ihtiyaç halinde edit ve montaj işlemlerini Final Cut ve Avid sistemlerini kullandığımız setlerimizde hazırlıyoruz. İlginizi çekebilecek hizmetlerimizden örnekler;

QT Wrap Output : 5.1 ve 2.0 olarak 8 kanallı tek bir dosya.

Burn Altyazı : Altyazılarınızı görüntünün üzerine yerleştirilmesi.

Frame Rate Eşleme : Kare farkı olan ses ve görüntünün birbiriyle eşlenmesi.

Sanatçı Kadrosu

Erişebilirlik Hizmetleri

Modern ve çağdaş yaşam; teknoloji, bilişim ve bilginin herkes için eşit şart ve fırsatlarla sunulması dengesine bağlıdır. SDS olarak erişim haklarını hassasiyetle gözeterek, her türlü içeriğin, görmeyen kişiler tarafından sesli betimlemeli, işitmeyen kişiler tarafından da ayrıntılı alt yazı ve işaret dili seçenekleriyle izlenebilmesi için gerekli hizmetleri Türkiye’de öncü olarak sağlıyoruz.

Sesli Betimleme
Diyalogların olmadığı her an, görüntünün bir anlatıcı tarafından anlatıldığı dublaj seçeneğidir.

Ayrıntılı Altyazı
Diyaloglarda isimlerin, efektlerin ve müziklerin yazıldığı altyazı seçeneğidir.

İşaret Dili
Ekranın genellikle sağ alt kenarında, içeriğin görsel olarak işaret dili ile desteklendiği canlı anlatım seçeneğidir.

GLOBAL SERVİSLER

Türkçe’de uzmanlaşmışsak dedik ve artık Türkçe’nin yanında 12 farklı dilde altyazı ve dublaj hizmeti sağlayabiliyoruz. Özellikle yerli dizilerimizin dünyadaki popülerliğini destekleyerek, genel talebe göre altyazılarını, hangi ülkede yayınlanacaksa o dilin yapısına ve kültürüne birebir uyumlu adaptasyon çalışması yaparak hazırlıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Global hizmetlerimiz için partner stüdyomuz olmak isterseniz başvurularınızı info@saran.com.tr'ye iletebilirsiniz.

ADSTREAM

Dünyanın en büyük reklam dağıtım ve içerik yönetimi şirketi Adstream’in 2012’den bu yana Türkiye temsilciğini yürütmekte olup, her türlü reklam veren ve ajanslarının hem Türkiye’de hem de dünyada reklamlarını yayın mecralarına ulaştırıyoruz. Türkiye’de aktif olarak Unilever, P&G, Türk Hava Yolları, Warner Bros gibi önde gelen reklam verenlerin dağıtımları tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Ayrıca içerik yönetimi konusunda da önemli servisler sunan Adstream hakkında detaylı bilgi için lütfen www.adstream.com adresini ziyaret ediniz.

REFERANSLAR

Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 3
Project 3
Project 3
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4
Project 4

EKİP

Profesyonel ekibimize ihtiyacınız olan hizmetlerimiz ile ilgili hızlı şekilde ulaşarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

Lorem Ipsum

Burcu Senbakar Doyum

Director of Studios & Production
Lorem Ipsum

Kadriye Ozdemir

Operasyon Müdürü
Lorem Ipsum

Duygu Yildirim

Operations Executive
Lorem Ipsum

Deniz Oner

Operasyon Yöneticisi


İLETİŞİM

Location

Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad.

Yunus Emre Sok. Topçu İş Merkezi

No:1 Kat:2 34416 4.Levent / İSTANBUL

T: +90 212 279 78 24 F: +90 212 278 37 01

E-Mail: info@sarandigitalstudios.com.tr